İl Başkanı Kemal Aydemir, yönetimde yer alan isimlerinin çoğunun lik kez siyasi bir partide görev üstlendiğine dikkat çekti. Aydemir şu açıklamayı yaptı:

“Bilindiği üzere 08.07.2020 günü Balıkesir ili Koordinatörleri ve Genel Başkan Yardımcılarımız Sayın; Elif Esen,  Zeynep Dereli, Burcu Kılıç Yağan, Kadircan Köşdere ve Metin Gürcan’ın tarafından yapılan değerlendirmeler sonucu Genel Başkanımız Ali Babacan’ın takdirleri ile Deva Partisi Balıkesir İli Kurucu İl Başkanı olarak atanmış bulunmaktayız. Bu 24 bu onurlu görevi şahsıma layık gören Genel Başkanımız Sayın Ali Babacan başta olmak üzere Teşkilat başkanımız Sayın Nihat Ergün’e ve Balıkesir ili koordinatörleri Elif Esen,  Zeynep Dereli, Burcu Kılıç Yağan, Kadircan Köşdere ve Metin Gürcan’a teşekkürlerimi bir borç bilirim.

Kısa sürede 7 kişiden oluşan kurucu heyetimizi ile yapmış olduğumuz çalışmalar sonucunda 41 kişiden oluşan il yönetim kurulumuz Genel Merkezin onayına sunmuş ve Genel Merkezimizin yetkili organları tarafından Kurucu İl Yönetim Kurulumuz onaylanmış bulunmaktadır. Kurucu il yönetimimiz, İl başkanı dâhil 41 kişiden oluşmakta olup İlimizdeki hiçbir siyasi partinin yönetimlerinde olmadığı oranda parti tüzüğümüze uygun olarak kadın, genç ve engelli arkadaşlarımızdan oluşmaktadır. İl Yönetimimizin % 50’den fazlası ilk defa bir siyasi partide görev almış arkadaşlardan oluşmakta olup, %25’i yani 10 arkadaşımız kadın ve % 28’i yani 11 arkadaşımız ise 30 Yaş Altı genç kardeşlerimizden oluşmaktadır. Ayrıca yönetim kurulumuzda iki tane engelli kardeşimiz yer almaktadır. Ekte yönetim kurulu listemizi sizlerle paylaşıyorum.

Kurucu il yönetimimiz Balıkesir’e ve Ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Değerli basın mensupları yakın zamanda il teşkilat binamızda gerçekleştirmiş olduğumuz tadilat işlemleri bittikten sonra kurucu il yönetimimiz ile sizlerle buluşmak için sabırsızlanmaktayız. İnşallah Kurucu il yönetimimiz ile birlikte Allah Balıkesirimiz İçin Güzel Hizmetler Yapmayı Nasip Etsin. Tüm parti teşkilatımızla gecemizi gündüzümüze katarak çalışmalarımıza devam edeceğiz. Büyük değişim yolculuğunda destek ve hayır dualarınızı bizlerden eksik etmemeniz temennisiyle sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum hepinizi Allaha emanet ediyorum. Son olarak Sizin nezdinizde tüm Balıkesirli hemşerilerimin Mübarek Kurban Bayramını kutluyorum.”

 

DEVA BALIKESİR İL YÖNETİMİ ŞU İSİMLERDEN OLUŞTU:

Ahmet Bennan Batur, Bahadır Yıldırım, Batıkan Hazar Mızrak, Çiğdem Beçene, Doğan Tunçbilek, Fatih Gümüşçü, Halil Berkay Hasdemir, Halil Çetinaslan, Hilal Demirözer, Halil Coşgun, Mahmut Özen, Meltem Yarem Şahin, Mehve İlgün, Mesut Ünal, Murat Karacan, Mustafa Bayram, Nasuf Karademir, Oğuzcan Yıldırım, Sadrettin Kabak, Sinem Gedik, Soner Mehmet Avcı, Tevfik Çelik, Tuğba Güner, Volkan Kör, Çağatay Kömürcü, Furkan Dolu, Öznur Boyuer, Mehmet Ergül, Yasin Baydan, Arzu Akıncı, Ümmet Şengül,  Figen Türk, Yunus Barlin, Mehmet Karadağ, Yeşim Atmaca, Nurullah Uysal, Tuğrul Sözat, Ali İlksen Demirözer, Engin Yılmaz, Aslan Döngel.